Калуська міська рада затвердила генеральний план села Кропивник

затвердили генплан Кропивник

27 травня 2021 року на сесії Калуської міської територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області був затверджений Генеральний план села Кропивник разом з планом зонування території населеного пункту та звітом про стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

21 квітня 2021 року проект було розглянуто і схвалено на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури та містобудування Калуської міської ради.

Село Кропивник розташоване в 14 км на захід від цента міста Калуш та в 4 км від автодороги Н-10 «Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – КПП Мамалига». Після вступу в силу нового адміністративно-територіального ділення, село Кропивник увійшло до складу Калуської міської об’єднаної територіальної громади. Чисельність населення села складає 2055 чоловік і площа в існуючих межах – 698,8 га, яка планується до збільшення на 75,1 га (до 773,9 га), за рахунок земель запасу та територій сільськогосподарського призначення, вільних від забудови.

При розробці генерального плану був проведений аналіз територіальних ресурсів, визначено інвестиційну привабливість та потенціал для містобудівного розвитку села, з огляду на які було запропоновано подальший розвиток населеного пункту.

Рішення генерального плану спрямовані на комплексний розвиток території села, передбачено вдосконалення планувальної структури населеного пункту, створення нової садибної забудови та господарського розвитку. Також, приймаючи до уваги приміське розташування села, проектом пропонується розміщення АЗС та СТО на півночі населеного пункту.

Для розвитку господарського комплексу передбачено подальший розвиток сільськогосподарських підприємств, формування промислового комплексу та малих приватних підприємств, які відповідатимуть ресурсному та виробничому потенціалу населеного пункту, а також розвиток альтернативної енергетики. Всі напрямки розвитку передбачені за умови збереження екологічної ситуації, що наразі склалась в селі.

При підготовці звіту про СЕО були проведені всі необхідні узгодження і консультації, відповідно до ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку». Отримані пропозиції були враховані і внесені до містобудівної документації. Звіт про СЕО передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків та ризиків реалізації проектних рішень Генерального плану на окремі компоненти довкілля і на комплексні умови території, а також на здоров’я населення.

Сподіваємося, що містобудівна документація буде в подальшому успішно реалізована на користь жителів села Кропивник!

затвердили генплан Кропивник