Генеральний план суміщений із планом зонування території села Василівка Біляївського району Одеської області

Роботи з розроблення генерального плану села Василівка разом із планом зонування території виконані на замовлення Василівської сільської ради Біляївського району Одеської області за період з ==02.05.2019 по 29.07.2019==.

Загальна площа села Василівка — ==2000 га==, кількість населення села — ==2000 людей==.

Село Василівка має давню історію. Перші згадки датовані 1770 роком – в той час тут було татарсько-ногайське поселення. Нинішню назву отримано в честь генерал-майора Василя Петровича Дубецького, який побудував в селі Палац-Садибу Дубецьких (1830-1854). У 1846 році в селі була побудована Петропавлівська церква, а два старих козацьких кладовища з мальтійськими хрестами початку 19-го століття нагадують про те, що колись тут проходила дорога з Хаджибея в Бендери. Сучасна Василівка — великий громадський центр однойменної сільради Біляївського району Одеської області.
Генеральним планом вирішуються проблеми населеного пункту щодо забезпечення інженерними мережами (водопостачання та водовідведення), створення нового житлового фонду, подальший розвиток виробничого комплексу. Серед інших важливих рішень — проектування в селі територій рекреаційного призначення (кемпінги, гольфклуб, парк). На півночі села, вздовж річки Барабой, передбачається реставрація існуючих історичних пам’яток і розвиток туристичного комплексу села, а також розвиток сервісно-торгового комплексу вздовж автомобільної траси М-16.

1

22 травня 2020 року пройшла містобудівна нарада при Одеській обласній державній адміністрації, на якій, в тому числі, була розглянута містобудівна документація села Василівка Біляївського району Одеської області.
Містобудівна документація розроблена Одеським архітектурним відділом компанії «Архізем». Провідний архітектор Юлія Ткаченко виступила з доповіддю, розповіла і продемонструвала членам містобудівної ради варіанти розвитку території села Василівка.
Члени ради розглянули і прийняли містобудівну документацію без зауважень, схвалили передачу документації до органу місцевого самоврядування.

1

27 серпня 2020 на сесії Василівського сільської ради Біляївського району Одеської області містобудівна документація — генеральний план села Василівка разом з планом зонування території населеного пункту і звітом про стратегічну екологічну оцінку (СЕО) — була успішно затверджена.

1