Відбулась конференція «Управління земельними ресурсами – виклики та можливості для територіальних громад України»

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами

29 січня пройшла онлайн-конференція «Управління земельними ресурсами – виклики та можливості для територіальних громад України», організатором якої виступив Проект «Німецько-український агрополітичний діалог (АПД)» .

В результаті реформи децентралізації органи місцевого самоврядування (ОМС) отримали в розпорядження значні території та земельні ресурси. Разом з тим, перед громадами постала низка питань пов’язаних з необхідністю раціонально розпоряджатися ресурсами громади – для цього ОМС необхідно оперувати актуальною і достовірною інформацією про землі громади.

Тож, в ході конференції учасники обговорили актуальні питання, яким чином ОМС можуть отримати необхідну, повну і достовірну інформацію про землі, якими громада розпоряджається та як дана інформація вплине на розвиток громад.

В конференції прийняли участь керівники та землевпорядники більше ніж зі 100 громад. Серед доповідачів були керівники та члени ВГО «Асоціація фахівців землеустрою України» та Асоціації «Земельна спілка України», в тому числі співробітники компанії «Архізем»: головний архітектор проектів Тетяна Чернєй, керівник землевпорядного відділу Віталіна Волканова та інженер-землевпорядник Тетяна Трощук.

Доповідь Тетяни Черней стосувалася містобудівної документації населених пунктів та ОТГ: чому для ефективного використання територіальних ресурсів необхідне забезпечення реалізації ефективного просторового планування на місцевому рівні, а також про необхідність відображення в містобудівній документації перспективних напрямків розвитку територій, про основні функціональні і територіальні вектори освоєння та забудови.

Темі актуальності та необхідності встановлення меж населених пунктів та меж громад була присвячена доповідь Віталіни Волканової. Мова йшла про проблеми, що виникають у ОМС за відсутності зареєстрованих меж населених пунктів в Державному земельному кадастрі, про порядок дій з оформлення меж та про ряд питань управління ресурсами громади, які вирішуються при офіційному оформлені меж населених пунктів. До речі, станом на початок 2021 року до Земельного кадастру внесені відомості про межі лише 21% з усіх населених пунктів.

Тетяна Трощук розповідала про комплекс робіт з інвентаризації земель населених пунктів. В результаті даного виду робіт ОМС отримує актуальну і вичерпну базу даних про всі земельні ділянки в межах громади – інформацію, що вкрай необхідна для ефективного управління власними земельними ресурсами та збільшення надходжень до власного бюджету.

Після презентацій були проведені дискусії за темами доповідей і, з огляду на велику кількість питань та піднятих суміжних тем, які хвилюють керівників ОМС, всі учасники конференції висловились про необхідність продовження подібних заходів.

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами

конференція Управління земельними ресурсами