Відбулись громадські слухання щодо генеральних планів сіл Космач, Брустурів та Прокурава

громадські слухання генплан Космач

громадські слухання генплан Космач

14-15 липня 2021 року в Космацькій громаді пройшли обговорення проектів генеральних планів сіл Космач, Брустурів та Прокурава Космацької сільської об’єднаної територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області.

Громадські слухання проходили в селах Космач, Брустурів та Прокурава. На слуханнях були присутні жителі сіл, депутати, представники бізнесу та місцевої влади. Під час доповідей, провідний архітектор компанії «Архізем» Тарас Паньківський розповів про проектні рішення генпланів і перспективи розвитку населених пунктів.

В ході слухань присутні обговорили питання розвитку населених пунктів, зокрема щодо розміщення житлової забудови та об’єктів обслуговування населення, перспектив формування туристичної галузі, розвитку транспортної та інженерної інфраструктури. В процесі слухань присутні вносили свої рекомендації і пропозиції щодо розвитку сіл.

Космацька ОТГ була утворена 18 грудня 2016 року і об’єднала три зазначені села. Громада розташована в південно-східній частині Івано-Франківської області, в 33 км на захід від Косова та в 91 км на південь від Івано-Франківська. Територія громади знаходиться в межах Карпатських гір, у безпосередній близькості та частково входить до складу Національного природного парку «Гуцульщина».

У селах громади працюють: дев’ять шкіл (дві загальноосвітні, п’ять середніх та дві початкові), два дитячих садки, дільнична лікарня, чотири ФАПи, місцева та добровільна пожежна команди.

Космацька ОТГ – культурний центр Гуцульщини, приваблива територія, яка пропонує туристичний і рекреаційний сервіс.

Космач – одне з найдавніших поселень Гуцульщини, розташоване на річці Пістиньці (права притока Пруту, басейн Дунаю), одне з найбільших за кількістю населення та найбільше за площею в Україні. Село є центром мистецтв та ремесел, яке знамените своїми майстрами-гуцулами – тут займаються писанкарством, ткацтвом, боднарством, ліщиноплетінням, вишивкою, виготовленням народного вбрання, музичних інструментів, весільних вінків, іграшок із сиру.

громадські слухання генплан Космач

громадські слухання генплан Космач

громадські слухання генплан Космач