Компанія «Архізем» — учасник круглого столу «Open data в кожну громаду»

Open data в кожну громаду

 

3 березня в онлайн режимі пройшов круглий стіл «Open data в кожну громаду», який був приурочений до Міжнародного дня відкритих даних. Організаторами заходу виступили Громадська рада при Міністерстві цифрової трансформації, Асоціація відкритих міст та Асоціація міст України.

Відкриті дані дозволять громадам приймати об’єктивні рішення щодо управління ресурсами. То, під час круглого столу були підняті актуальні питання щодо перспективних напрямків розвитку відкритих даних, їх ефективного використання у роботі громад, а також були озвучені поточні проблеми пов’язані з публікацією даних у відкритий доступ, у тому числі, щодо невідповідності типам наборів даних.

Зокрема, в ході обговорень були визначені пріоритетні набори відкритих даних, запропоновано встановити стандарт для даних та розробити порядок публікації відкритих даних на єдиному державному веб-порталі https://data.gov.ua/. Також учасники обговорили зміни, передбачені новою редакцією Постанови КМУ №835, зазначили про необхідність налаштування системи автоматичного дублювання даних на загальнодержавному порталі при публікації даних на сайтах ОМС, та висловились про необхідність впровадження єдиного адресного реєстру.

Участь у заході прийняли експерти, представники профільного Міністерства, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, які займаються розвитком відкритих даних та антикорупційною діяльністю.

Запис ефіру доступний на сторінці Громадської ради при Міністерстві Цифрової Трансформації України.